ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը փետրվարի 10-ին հանդիպել է Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Յոհաննես Դաումայի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ-ԵՄ ապագա իրավական փաստաթղթի օրակարգը: Հանձնաժողովի նախագահը նշել է, որ առաջիկայում ստորագրվելիք փաստաթղթի քաղաքական բաղադրիչն ամբողջապես կարելի է համարել ավարտված եւ նշել, որ քանզի ԵՄ-ն ՀՀ հիմնական գործընկերներից է, ապա տնտեսական կոմպոնենտը եւս համապարփակ կերպով պետք է արտացոլված լինի ապագա իրավական փաստաթղթում: Դեսպանն ընդգծել է, որ Հայաստանի եվրոպական ապագայի հետ իրենք մեծ հույսեր են կապում եւ վստահեցրել, որ իրենց կողմից կանեն հնարավորը՝ ՀՀ-ԵՄ համագործակցությունն առավել ճկուն, դինամիկ եւ արդյունավետ դարձնելու համար:
Զրուցակիցները քննարկել են նաեւ 2015 թ. դեկտեմբերի 6-ին տեղի ունեցած սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեին վերաբերող հարցեր, ինչպես նաեւ՝ հանրաքվեին ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ-ի նախօրեին տված գնահատականը: Նաիրա Զոհրաբյանը նշել է, որ առաջիկայում ՀՀ քաղաքական ուժերի համար լուրջ խնդիրն Ընտրական օրենսգիրքն է լինելու: Որպես ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար՝ տիկին Զոհրաբյանը հավաստիացրել է, որ իր գլխավորած խմբակցությունն անելու է հնարավորը, որպեսզի ապագա Ընտրական օրենսգիրքը կանխարգելի ընտրական գործընթացին բոլոր հնարավոր անօրինական միջամտությունները եւ ընտրախախտումները:
Կողմերը քննարկել են նաեւ Հայաստանում ընտրական գործընթացն էլեկտրոնային համակարգով անցկացնելու հնարավորությունը եւ այդ խնդրում ԵՄ աջակցության հարցը:

10 февраля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции  Н.Зограбян встретилась с   Чрезвычайным и Полномочным послом Королевства Нидерландов в РА Иоханнесом Даумой.
В ходе встречи стороны обсудили повестку будущего правового документа РА – ЕС. Председатель комиссии отметила, что политическую составляющую намечаемого вскоре к подписанию документа можно считать полностью завершенной, и поскольку ЕС – один   из основных партнеров РА, то экономический компонент также должен быть комплексно отражен в будущем документе.   Посол отметил, что они связывают большие надежды с европейским будущим Армении, и заверил, что со своей стороны сделают все возможное для более гибкого, динамичного и эффективного сотрудничества РА – ЕС.
Собеседники обсудили также вопросы проведенного 6 декабря 2015 г. референдума по конституционным изменениям, а также оценку БДИПЧ ОБСЕ накануне референдума. Г-жа Зограбян отметила, что в предстоящее время для политических сил РА станет серьезной проблемой   Избирательный кодекс. Как руководитель фракции ППА, она заверила, что возглавляемая ею фракция сделает все возможное для того, чтобы будущий Избирательный кодекс предупредил все возможные незаконные вмешательства и нарушения избирательного процесса.
Стороны обсудили также возможности проведения избирательного процесса в Армении посредством электронного голосования и содействия ЕС в этом вопросе.